AktualityKotešová

Krvavá dráma pri Bytči: mladík zaútočil sekerou na nič netušiacich obyvateľov Kotešovej


Sviatočný deň sa v Kotešovej pri Bytči zmenil na krvavú drámu. 24- ročný mladík z Topolčian zišiel z chatárskej osady a bezdôvodne zaútočil sekerou na obyvateľov dedinky. Jedna žena neprežila.

Podľa spravodajského portálu tvnoviny.sk bol útočníkom 24- ročný Samuel z Topolčian. Vo štvrtok 1. novembra zišiel z chaty nad Kotešovou do dediny, aby si zaobstaral auto, pretože chcel ísť za svojou priateľkou. Vošiel do prvého dvora a skúšal, či je odstavené auto otvorené. Keď nebolo, začal doň kopať, čo prilákalo pozornosť majiteľa vozidla. Mladík sa však proti mužovi rozbehol, na čo sa majiteľ schoval do domu. Avšak agresívny mladík vykopol dvere do domu a údajne muža fyzicky napadol. Následne z domu odišiel a vošiel do ďalšieho dvora, kde 70 – ročná domáca akurát pracovala na záhrade. Zobral sekeru, ktorá ležala na zemi, a ženu s ňou niekoľkokrát udrel do hlavy. Na pomoc jej bežal manžel, ale aj na toho mladík zaútočil sekerou.V tom čase už do obce prišla prvá policajná hliadka, ktorá útočníka okamžite spacifikovala.

Takto útok mladíka , ktorý údajne pôsobil, ako by bol pod vplyvom drog, okomentovala Polícia Slovenskej republiky na svojom profile na Facebooku.  “V Kotešovej (okres Bytča) dnes dopoludnia 24 – ročný muž z okresu Topoľčany mal neoprávnene vojsť do dvoch rodinných domov, kde napadol dva manželské páry. V prvom prípade je jedna zranená osoba, v druhom dve. Staršia pani má po útoku sekerou vážne zranenia. Polícia v krátkej chvíli muža zadržala. Na mieste prebieha vyšetrovanie,” uviedla polícia krátko po čine.

70 – ročnú ženu, ktorú mladík napadol počas práce na záhrade, odviezli záchrankou do žilinskej nemocnice. Žiaľ, vážnym zraneniam v nemocnici podľahla.

-vr-, snímky Polícia SR na FB

Share: