AktualityŽilina

V Žiline privítajú nový rok až na druhý deň veľkolepým ohňostrojom


Ani tento rok sa v Žiline neuskutoční na Silvestra novoročný ohňostroj. Obyvatelia mesta si naň budú musieť počkať až do ďalšieho dňa.

V Žiline už tradične privítajú nový rok nie na Silvestra, ale až 1. januára v podvečerných hodinách. “V prípade priaznivého počasia bude ohňostroj odpálený zo strechy Mestského divadla 1. januára o 18:00 hod. Aj tento rok vychádzame v ústrety najmä rodinám s malými deťmi a starším ľuďom, aby si novoročný ohňostroj mohli vychutnať spoločne,” zdôvodnila hovorkyňa mesta Barbora Zigová.

Veľkú svetelnú šou chystajú dnes o polnoci aj v Terchovej. Okrem ohňostroja je pripravený aj program, ktorý začne o 23:45 hod pred Obecným úradom v Terchovej. Pripravené bude aj malé pohostenie. 

Na niekoľkominútový veľkolepý ohňostroj sa môžu tešiť aj obyvatelia Varína. Odpálený bude tradične na prelome rokov na obecnom námestí. Podávať sa bude varené vínko, hriata medovina a punč. 

Veľmi veselo bude na Silvestra aj v Rajci, kde okrem silvestrovského ohňostroja organizujú aj silvestrovskú diskotéku, ktorá sa na Námestí v Rajci začne o 23.00 hod. 

-vr-, snímka Mesto Žilina

Share: