AktualityMartin

Kam na lyže v našom regióne?


Zima nás v uplynulých dňoch a týždňoch potrápila najskôr výdatným snežením a potom silnými mrazmi. Aj napriek tomu má toto ročné obdobie pre mnohých z nás svoje čaro. Pravá zima sa vždy spája so zimnými športami. Kým v predošlých rokoch mnohé malé lyžiarske strediská nášho regiónu ani neotvorili, tento rok je situácia iná a lyžuje sa v mnohých obciach. V našom nasledovnom prehľade, preto okrem známych stálic ako je Vrátna Malá Fatra, Jasenská dolina či Veľká Rača prinášame aj zoznam menších stredísk s nefalšovanou atmosférou.

Okres Bytča 

LK Petrovice 

Okolie Bytče bolo ešte v nedávnej minulosti posiate malými lyžiarskymi strediskami. V súčasnosti spomedzi všetkých funguje v tejto sezóne len stredisko v obci Petrovice. LK Petrovice ponúka nenáročnú zjazdovku vhodnú aj pre začiatočníkov.  

Viac info: na mieste 

Okres Čadca

Snow Paradise Veľká Rača

V Čadčianskom okrese je najznámejšie lyžiarske stredisko Snow Paradise v obci Oščadnica, ktoré ponúka až 3 vzájomne prepojené zjazdovky: Dedovka, Marguška a Laliky. Cena najdostupnejších 4 hodinových skipasov začína už na 19 €, resp. 17 € pri nákupe cez eshop. 

Viac info: https://snowparadise.sk/ 

Športcentrum Oščadnica

Okrem Snowparadise sa v obci Oščadnica lyžuje aj v stredisku Športcentrum, neďaleko centra obce. Ceny skipasov začínajú na úrovni 10 €. 

Viac info: http://www.sportcentrum.gajuz.sk/ 

Ski Makov

Rovnako dvoma lyžiarskymi strediskami sa môže pochváliť aj obec Makov. Neďaleko centra obce sa tu nachádza stredisko Ski Makov. Najdostupnejší 2-hodinový skipas pre dospelého štartuje na cene 12 €. 

Viac info: http://www.skimakov.sk/ 

Kasárne Javorníky

Na Slovensko-českom pohraničí v časti Kasárne sa nachádza rovnomenné stredisko. Cena 2-hodinového skipasu začína na 11 €. 

Viac info: https://kasarnejavorniky.sk/ 

Bukovina Turzovka

Lyžovačka sa koná v tejto sezóne aj v Turzovke, v rekreačnom stredisku Bukovina začína cena 2-hodinového skipasu pre dospelého na cene 7 €.  

Viac info: http://www.chatabukovina.sk/ 

Skicentrum Raková Korcháň

Malé lyžiarske stredisko možno nájsť aj v obci Raková v miestnej časti Korcháň. 

Viac info: na mieste 

Okres Kysucké Nové Mesto   

V okrese Kysucké Nové Mesto nájdeme v prevádzke 3 menšie lyžiarske strediská. Konkrétne v obciach Horný Vadičov, Radoľa a Ochodnica.    

Snowsun Horný Vadičov

Aj v okrese Kysucké Nové Mesto máme niekoľko lyžiarskych stredísk. Rezort Snowsun v Hornom Vadičove. K dispozícii sú tu tú dva vleky s dĺžkou 650 metrov. Cena 1-hodinového skipasu pre dospelého začína na 8 € 

Viac info: http://www.snowsun.sk/lyziarske-stredisko 

Veľké Ostré

Lyžiarske stredisko Veľké Ostré sa nachádza len 5 km od Kysuckého Nového Mesta v obci Radoľa. K dispozícii sú tu dva vleky s celkovou dĺžkou zjazdovky 660 metrov. Najdostupnejší skipas na 10 jázd začína na cene 5 € 

Viac info: http://www.velkeostre.sk/ 

Ski Šerkov Ochodnica 

Malé lyžiarske stredisko Ski Šerkov je v prevádzke aj v obci Ochodnica. Zjazdovka tu má dĺžku cca 720 metrov. 

Viac info: http://www.ochodnica.sk/?sk_lyziarsky-vlek,346 

Okres Martin

Okolie Martina je známe hneď troma lyžiarskymi strediskami s veľmi dobrou infraštruktúrou. Okrem obci Valča a Belá-Dulice je posledné z nich priamo na území mesta Martin. 

Jasenská dolina

Rovnomenné stredisko nájdeme na katastrálnom území obce Belá-Dulice. V prevádzke je tu viacero vlekov ako aj dráhy pre bežecké lyžovanie. Okrem toho sa v stredisku usporadúva i veľké množstvo kultúrnych podujatí. Ide o jedno z najznámejších stredísk vo veľkofatranskej doline. Cena jednohodinového skipasu momentálne začína na sume 12 €. 

Viac info: http://www.jasenskadolina.sk/ 

Snowland Valča

Vysokú úroveň doplnkových služieb ponúka aj lyžiarske stredisko Snowland v obci Valča. Okrem modernej sedačkovej lanovky je tu v prevádzke aj ďalších 6 vlekov. K dispozícii je celkovo 8 zjazdoviek s celkovou dĺžkou cca 5 600 metrov. Cena najdostupnejšieho 1-hodinového skipasu pre dospelého začína aktuálne na sume 10 €. 

Viac info: http://www.snowland.sk/ 

Winter Park Martinky

Lyžiarske stredisko Martinky je situované na svahoch Malej Fatry neďaleko mesta Martin. Jedna sa o jedno z mála tzv. mestských lyžiarskych stredísk. Nachádza sa tu celkovo 12 upravených zjazdoviek. Cena najdostupnejšieho 4-hodinového skipasu pre dospelého začína na sume 23 € 

Viac info: http://zima.martinky.com/sk 

Okres Považská Bystrica

Aj v okrese Považská Bystrica nájdeme v súčasnosti v prevádzke 3 lyžiarske strediská. Okrem známych stredísk na úpätí Javorníkov v Hornej Marikovej a Papradne, sa lyžuje aj v obci Plevník-Drienové.    

Ski Podjavorník

Lyžiarske stredisko Podjavorník sa nachádza na konci obce Papradno na úpätí pohoria Javorníky. K dispozícii sú tu dva vleky + detský vlek a zjazdovky s celkovou dĺžkou približne 2 km. Najdostupnejší 2-hodinový skipas pre dospelého stojí 11 € 

Viac info: https://bit.ly/2HqHvUg 

Ski Ráztoka

Ski Ráztoka sa nachádza v oblasti prameňa Marikovského potoka v katastri obce Horná Marikova. K dispozícii sú tu celkovo 3 vleky pre dospelých a jeden vlek pre deti. Cena najdostupnejšieho 2-hodinového skipasu pre dospelého stojí 10 €. 

Viac info: http://www.skiraztoka.sk/ 

Lyžiarske stredisko Plevník-Drienové

Atmosféru malého strediska môžete zažiť aj v obci Plevník-Drienové. V miestnej časti Dráhy je k dispozícii upravená zjazdovka a vlek. 4-hodinový skipas pre dospelého stojí 4 € 

Viac info: http://www.plevnik-drienove.sk/ 

 

Okres Žilina

V žilinskom okrese je dlhodobo vlajkovou loďou medzi lyžiarskymi strediskami rezort Vrátna Malá Fatra v obci Terchová. Okrem toho ponúka primerané možnosti na lyžovačku aj okolie Rajca. Na svoje si tu však prídu aj fanúšikovia tradičnej dedinskej lyžovačky.  

Vrátna Malá Fatra

Lyžiarske stredisko Vrátna sa nachádza vo vzdialenosti cca 3 kilometre od centra obce Terchová. Na území národného parku sa tu nachádzajú tri lokality: Paseky, Poludňový Grúň a Chleb. Lyžiari majú k dispozícii celkovo až 14 km zjazdoviek. V prevádzke je tu 12 vlekov a 2 lanovky. Cena 4-hodinového skipasu pre dospelého začína na sume 24 € 

Viac info: http://www.vratna.sk/ 

Skiaréna Fačkovské sedlo

Lyžiarske stredisko vo Fačkovskom sedle sa nachádza medzi pohoriami Malá Fatrá a Stražovské vrchy, medzi okresmi Žilina a Prievidza, neďaleko obce Fačkov. V stredisku je k dispozícii celkovo cca 4 km zjazdoviek. Najdostupnejší 2-hodinový skipas pre dospelého štartuje na cene 14 € 

Viac info: http://www.skiarena-fackovskesedlo.sk/ 

Ski park Rajecká Lesná

Lyžiarske stredisko nájdeme aj na konci obce Rajecká Lesná. K dispozícii je celkovo 5 vlekov. Cena skipasov v rajeckej Lesnej začína na sume 9 €. 

Viac info: https://bit.ly/2FR7NNg 

Javorinka Čičmany

Obľúbené lyžiarske stredisko sa nachádza aj v malebnej obci Čičmany, známej predovšetkým pre svoju architektúru. V súčasnosti je v stredisku v prevádzke 5 vlekov. Najdostupnejší 2-hodinový skipas začína na cene 10 €. 

Viac info: http://www.cicmany-ski.sk/ 

Malý Stránik

Neďaleko Žiliny sa nachádza lyžiarske stredisko Malý Stránik na úpätí Kysuckej vrchoviny. Prístup je z z obce Zástranie, katastrálne však patrí lyžiarske stredisko do obce Teplička nad Váhom. K dispozícii sú tu 2 vleky a zjazdovky s dĺžkou cca 700 metrov.  

Viac info: https://bit.ly/2Mqd4wp 

Lyžiarske stredisko Varín

Pravú a nefalšovanú atmosféru obecného strediska môžete zažiť aj vo Varíne, neďaleko Žiliny. V miestnej časti Pod Jedľovinou je k dispozícii malý aj veľký lyžiarsky vlek.  

Viac info: https://bit.ly/2WedJW9 

Share: