V nasledovnom prehľade vám prinášame oficiálne výsledky komunálnych volieb 2018 pre mesta a obce nášho regiónu. Konkrétne sme sa zamerali na okresy: Bytča, Čadca, Kysucké Nové Mesto, Martin, Považská Bystrica a Žilina. Zdroj použitých údajov je Štatistický úrad SR.

Okres Bytča:

    - Najväčší záujem o voľby v okrese Bytča bol v obci Hlboké nad Váhom (77,32 %), naopak najnižší v obci Kolárovice (33,58 %)

    - V 10 prípadoch obhájil svoju pozíciu terajší kandidát, naopak nové vedenie sme spoznali v 2 prípadoch.

    - V okrese Bytča bude v nasledujúcom funkčnom období zastavať starostovskú/primátorskú funkciu 10 mužov a 2 ženy

    - Z hľadiska politickej príslušnosti sa v okrese Bytča najviac darilo kandidátom za SMER-SD (7 starostov), nasledujú nezávislí kandidáti (4 starostovia) a KDH (1 starosta)


Mesto Bytča
1, Andrea Gajdošíková 45r., zoraďovačka CNC strojov, SNS
2, Július Kozák, 40 r., nezávislý kandidát 
3, Ing. Miroslav Minarčík, 51 r., primátor mesta, SMER-SD – 2918 hlasov
Volebná účasť: 46,59 %


Obec Hlboké nad Váhom
1, Gabriela Gabríková, 46 r., administratívna pracovníčka, nezávislý kandidát 
2, Mgr. Karina Holešová, 25 r., SZČO, nezávislá kandidátka – 236 hlasov
3, Ľubomír Hvorečný, 45 r., hasič, Smer-SD
4, Dušan Pinčík, 62 r., starosta, Kotleba – ĽSNS
5, Ľuboš Salášek, 37 rokov, SZČO, nezávislý kandidát
Volebná účasť: 77,32 %


Obec Hvozdnica
1, Vladimír Gežo, 57 r., riadiaci manažér, SMER – SD
2, Ing. Martin Šimún, 46 r., starosta obce, stavebný technik, KDH – 323 hlasov
Volebná účasť: 58,78 %


Obec Jablonové
1, Ladislav Čička, 56 r., starosta, nezávislý kandidát – 444 hlasov
2, Peter Čička, 49 r., inštalatér, nezávislý kandidát
Volebná účasť: 75,37 %


Obec Kolárovice
1, Ing. Jozef Hruštinec, 57 r., starosta, SMER-SD – 463 hlasov
Volebná účasť: 33,58 %


Obec Kotešová
1, Miroslav Hájek. 49 r., policajt, nezávislý kandidát
2, PhDr. Mgr. Peter Mozolík, 53 r., starosta SMER-SD – 643 hlasov
Volebná účasť: 63,65 %


Obec Maršová-Rašov
1, Ing. Andrea Butková, 37 r., ekonóm obce, nezávislá kandidátka – 229 hlasov
2, Ing. Viliam Jantoš, 50 r., predajca, nezávislý kandidát
3, Ing. Anna Stískalová, 45 r., vedúci štátny zamestnanec, nezávislá kandidátka
Volebná účasť: 68,92 %


Obec Petrovice
1, Ján Caránek, 53 r., vodič, KDH
2, Ing. Anton Pláňavský, starosta, SMER-SD – 471 hlasov
Volebná účasť: 44,58 %


Obec Predmier
1, Helena Bačíková, 59 r., administratívna pracovníčka, OĽANO
2, Maroš Hvizdák, 38 r., nezávislý kandidát
3, Štefan Klus, 52., starosta-zastupujúci, SMER-SD – 354 hlasov
4, Jozef Slanička. 47., zamestnanec montáže, SMER-SD
Volebná účasť: 68,96 %


Obec Súľov-Hradná
1, Ing. Jaroslav Bušfy, 54 r., starosta, SMER-SD – 385 hlasov
2, Mgr. Anna Ďurajková, 54 r., riaditeľka školy, nezávislá kandidátka
Volebná účasť: 75,62 %


Obec Štiavnik
1, Jozef Hajko, 58 r., vodič SAD, SMER-SD
2, Ing. Štefan Vároš, starosta, nezávislý kandidát – 1441 hlasov
Volebná účasť: 50,18 %


Obec Veľké Rovné
1, Ing. Jozef Mičieta, 54 r., starosta, SMER-SD – 1071 hlasov
2, Ing. Vladimír Sako, 55 r., generálny riaditeľ, nezávislý kandidát
Volebná účasť: 52,49 %



Okres Čadca:

    - Najväčší záujem o voľby v okrese Čadca bol v obci Klubina (79,76 %), naopak najnižší v obci Svrčinovec (31,41 %)

    - V 18 prípadoch obhájil svoju pozíciu terajší kandidát, naopak nové vedenie sme spoznali v 5 prípadoch.

    - V okrese Čadca bude v nasledujúcom funkčnom období zastavať starostovskú/primátorskú funkciu 17 mužov a 6 žien

    - Z hľadiska politickej príslušnosti sa v okrese Čadca najviac darilo nezávislým kandidátom (12 starostov), nasleduje koalícia SMER-SD a SNS (9 starostov) a v jednom prípade uspela koalícia SNS a KDH (1 starosta), ako aj NK (Národná koalícia) 1 starosta.


Mesto Čadca
1, Ing. Milan Gura 53r., primátor, nezávislý kandidát – 3170 hlasov
2, Vladimír Malík 55r., rádiologicky technik, nezávislý kandidát
3, JUDr. Jozef Pajer 55r., SZČO, SAS, Oľano
4, Mgr. Marcel Šulo 42r., manažér, nezávislý kandidát
5, JUDr. Ing. PhD. Jozef Vražel 56r., manažer, nezávislý kandidát
Volebná účasť: 42,86 %


Obec Čierne
1, Ing. Pavol Gomola 63r., starosta, SNS, KDH – 1154 hlasov
2, Bc. Rastislav Jurga 34r., SZČO, nezávislý kandidát
3, Ing. Peter Staňo 45r., živnostnik, SMER-SD
Volebná účasť: 60,71 %


Obec Dlhá nad Kysucou
1, Helena Dzurinová 57r., starosta, SMER-SD, SNS – 297 hlasov
2, Ing. Ján Rudinský 27r., rozpočtár, ĽSNS
Volebná účasť: 70,10 %

Obec Dunajov
1, Jaroslav Brodek 49r., policajt, nezávislý kandidát
2, Ing. Darina Filipková 41r., hlavná rozpočtárka, SMER-SD
3, Miroslav Fojtík 35r., site manažér, nezávislý kandidát
4, Mgr. Milada Chlastáková 65r., starostka, nezávislý kandidát – 327 hlasov
Volebná účasť: 69,82 %


Obec Klokočov
1, František Čečotka 71r., konateľ firmy, SNS
2, Jana Foldinová 48r., zástupkyňa starostky, nezávislý kandidát – 392 hlasov
3, Ľuboš Stríž 50r., vodič, KDH
4, Róbert Vlček 42r., technik lesnej spravy, nezávislý kandidát
5, Ing. Radoslav Zajac 43r., vyšetrovateľ ZŠR, SMER-SD
Volebná účasť: 57,14 %


Obec Klubina
1, Viktor Podmanický 33r., SZČO, nezávislý kandidát
2, Mgr. Božena Poliačková 46r., starostka obce, SMER-SD, SNS – 202 hlasov
Volebná účasť: 79,76 %


Obec Korňa
1, Ing. Marianna Bebčáková 36r., ekonómka, nezávislý kandidát – 431 hlasov
2, Štefan Belko 54r., starosta, nezávislý kandidát
3, Ladislav Janešík 61r., SZČO, technik, nezávislý kandidát
4, Jozef Kontrík 63r., dôchodca, SMER-SD
5, Mgr. Peter Paľuch 40r., podnikateľ, Spolu-OD
6, Ing. Miroslav Staník 51r., projektant,, autorizovaný stavebný inžinier, SAS
Volebná účasť: 67,81 %


Mesto Krásno nad Kysucou
1, Ing. Jozef Grapa 60r., primátor, nezávislý kandidát – 1658 hlasov
2, PhDr. Marta Jozefíková 65r., referentka- Žilinská univerzita, KDH
3, Pavol Krkoška 47r., riaditeľ obecného podniku, nezávislý kandidát
4, Marcel Seko 31r., SZČO, Sme Rodina
5, Ing. Oľga Šumská Lastovicová 52r., sociálna referentka, SNS
Volebná účasť: 51,48 %


Obec Makov
1, Ing. Marián Masnica 51r., prednosta mestského úradu, SMER-SD, SNS
2, Marián Pavlík 48r., starosta, nezávislý kandidát – 448 hlasov
Volebná účasť: 61,18 %


Obec Nová Bystrica
1, Ing. Jozef Balačin 33r., starosta, nezávislý kandidát – 690 hlasov
2, Ing. Jozef Kuric 41r., SZČO, nezávislý kandidát
3, Ján Šabidol 61r., žeriavnik, Spolu-OD
Volebná účasť: 59,00 %


Obec Olešná
1, Štefan Cudrák 60r., starosta obce, Národná Koalícia – 403 hlasov
2, Ing. Anton Dočár 41r., elektromajster, SNS
3, Dušan Chabroň 41r., strojník, nezávislý kandidát
4, Mgr. Janka Papíková 56r., referentka UPSVáR, SMER-SD
Volebná účasť: 53,61 %


Obec Oščadnica
1, Silvia Miklušáková 43r., opatrovateľka seniorov, nezávislý kandidát
2, Ing. Marián Plevko 39r., starosta, nezávislý kandidát – 1435 hlasov
Volebná účasť: 36,64 %


Obec Podvysoká
1, Pavol Horčičiak 53r., SZČO, nezávislý kandidát
2, JUDr. Ján Opial 35r., manažér, SMER-SD, SNS – 303 hlasov
3, Jozef Škulavík 59r., invalidný dôchodca, nezávislý kandidát
4, Jozef Šperka 39r., SZČO, nezávislý kandidát
Volebná účasť: 55,92 %


Obec Radôstka
1, Jaroslav Fekula 54r., starosta, nezávislý kandidát – 225 hlasov
2, Ing. Antónia Kubalová 57r., kontrolórka daní, nezávislý kandidát
Volebná účasť: 63,90 %


Obec Raková
1, Mgr. Anton Heglas 42r., starosta, nezávislý kandidát – 1326 hlasov
2, JUDr. Miroslav Mariak 47r., referent vnútorného oddelenia, nezávislý kandidát
3, Mgr. Miroslav Ondrušek 56r., technik, nezávislý kandidát
Volebná účasť: 48,71 %


Obec Skalité
1, PaedDr. Jozef Cech 37r., riaditeľ UPSVaR, SMER-SD, SNS – 1163 hlasov
2, PaedrDr. Andrea Šimurdová 51r., starostka, nezávislý kandidát
3, Ing. František Vasiľ 55r., živnostník, ekonóm, nezávislý kandidát
Volebná účasť: 60,71 %


Obec Stará Bystrica
1, PhDr. JUDr. PhD. Ján Podmanický 41r., starosta poslanec NR SR, SMER-SD, SNS – 822 hlasov
Volebná účasť: 39,89 %


Obec Staškov
1, Miroslav Gavlák 45r., riaditeľ firmy, nezávislý kandidát
2, Ing. Ladislav Šimčisko 52r., starosta, SMER-SD, SNS – 1022 hlasov
Volebná účasť: 53,41 %


Obec Svrčinovec
1, Mgr. Renáta Majchraková 49r., starosta, nezávislý kandidát – 707 hlasov
Volebná účasť: 31,41 %


Mesto Turzovka
1, JUDr. Ľubomír Golis 55r., primátor, SMER-SD, SNS – 2075 hlasov
2, Mgr. Kamil Kobolka 48r., učiteľ, nezávislý kandidát
3, Mgr. Štefan Kompánek 39r., finančný sprostredkovateľ, nezávislý kandidát
4, PaedDr. Eleonóra Nekorancová 55r., riaditeľka n.o., nezávislý kandidát
5, Anton Závodník 33r., elektrikár, nezávislý kandidát
Volebná účasť: 55,54 %


Obec Vysoká nad Kysucou
1, Ing. Miroslav Dočár 60r., riaditeľ, KDH
2, Mgr. Anton Varecha 42r., starosta, SMER-SD, SNS – 921 hlasov
Volebná účasť: 51,81 %


Obec Zákopčie
1, Ing. František Hažík 55r., starosta, SNS
2, Ján Slaninák 45r., prevádzkar hotela, nezávislý kandidát – 405 hlasov
Volebná účasť: 56,52 %


Obec Zborov nad Bystricou
1, PaedDr. Juraj Hlavatý 38r., starosta, SMER-SD, SNS – 610 hlasov
Volebná účasť: 35,04 %


Okres Kysucké Nové Mesto:

    - Najväčší záujem o voľby v okrese Kysucké Nové Mesto bol v obci Snežnica (78,53 %), naopak najnižší v obci Rudinská (38,10 %)

    - V 10 prípadoch obhájil svoju pozíciu terajší kandidát, naopak nové vedenie sme spoznali v 4 prípadoch.

    - V okrese Kysucké Nové Mesto bude v nasledujúcom funkčnom období zastavať starostovskú/primátorskú funkciu 9 mužov a 5 žien

    - Z hľadiska politickej príslušnosti sa v okrese Kysucké Nové Mesto najviac darilo nezávislým kandidátom (7 starostov), nasleduje SMER-SD (4 starostovia) a SNS (3 starostovia).


Obec Dolný Vadičov
1, Miroslava Ondreášová 46r., starostka, SMER-SD – 241 hlasov
2, JUDr. Lenka Špiriaková 33r., advokátka, nezávislý kandidát
3, Stanislav Vitkovský 44r., skladník, vodič VZV, nezávislý kandidát
Volebná účasť: 72,56 %


Obec Horný Vadičov
1, Miroslav Káčerík 63r., skladník, nezávislý kandidát – 558 hlasov
2, Mgr. Viera Lea Slivková 53r., odborná radkyňa NKÚ SR, nezávislý kandidát
Volebná účasť: 63,93 %


Mesto Kysucké Nové Mesto
1, Ing. Rudolf Drexler 55r., IT konzultant, SAS, Oľano, Sme Rodina
2, Mgr.  Matej Fabšík 33r., poslanec VÚC, nezávislý kandidát
3, prof., Ing. PhD. Felicita Chromjaková 50r., univerzitná profesorka, nezávislý kandidát
4, JUDr. Ľubomír Ježo 50r., prednosta mestského úradu, nezávislý kandidát
5, Ing. Marián Mihalda 45r., energetik, nezávislý kandidát – 2255 hlasov
6, Ing. Vavrín Randa 62r., kontrolór NKÚ SR, Šanca
7, Mgr. Andrea Starinská 41r., mediátorka, advokátska koncipientka, nezávislý kandidát
8, Mgr. František Šerík 37r., obchodný referent, nezávislý kandidát
9, Jaroslav Šidlo 34r., konateľ firmy, nezávislý kandidát
10, Pavel Švaňa 54r., pracovník SBS, ĽSNS
Volebná účasť: 47,82 %


Obec Kysucký Lieskovec
1, Milan Králik 52r., živnostník, SNS – 496 hlasov
2, Ing. Marián Masaryk 41r., manažér, nezávislý kandidát
3, Ing. Štefan Mrenka 51r., výkonný riaditeľ spoločnosti, SMER-SD
4, Dušan Rajtek 52r., SZČO, ĽSNS
5, Mgr. Jarmila Šutá 48r., hlavná kontrolórka obce, nezávislý kandidát
6, Mgr. Magdaléna Trubanová 58r., starostka, nezávislý kandidát
Volebná účasť: 69,08 %


Obec Lodno
1, Ing. Peter Mrvečka 36r., odborný referent-investičný pracovník autorizovaný stavebný inžinier,KDH
2, Alžbeta Suriaková 61r., starostka, nezávislý kandidát – 223 hlasov
3, Viliam Šamaj 49r., výsluhový dôchodca, SNS
Volebná účasť: 76,77 %


Obec Lopušné Pažite
1, Ing. Peter Harcek 50r., starosta, nezávislý kandidát – 197 hlasov
2, Anton Mrmus 58r., technický pracovník, KDH
Volebná účasť: 75,53 %


Obec Nesluša
1, Ing. Zuzana Jancová 46r., starostka, nezávislý kandidát – 994 hlasov
2, Daniel Ševčík 45r., SZČO, nezávislý kandidát
3, Mgr. Ľubomír Tichý 52r., SZČO, KDH
Volebná účasť: 58,08 %


Obec Ochodnica
1, Radoslav Ďuroška 47r., starosta, SMER-SD – 557 hlasov
2, Ing. Miroslava Kekelyová 54r., odborná referentka, metodička verejného obstarávania, nezávislý kandidát
3, Mgr. Marcela Lisková 46r., radkyňa ministerstva vnútra SR, SNS
Volebná účasť: 67,54 %


Obec Povina
1, Mgr. Alena Dudeková 33r., samostatný radca, SNS – 293 hlasov
2, Ing. Ľubomír Šuták 56r., výsluhový dôchodca PZ, nezávislý kandidát
3, Stanislava Tomašcová 48r., administratívna pracovníčka, nezávislý kandidát
Volebná účasť: 67,23 %


Obec Radoľa
1, Ing. Gabriela Berešíková 39r., učiteľka ZŠ, nezávislý kandidát
2, Peter Kultan 62r., dôchodca, SNS
3, Ing. Anton Tkáčik 46r., starosta, nezávislý kandidát – 505 hlasov
Volebná účasť: 69,34 %


Obec Rudina
1, Mgr. PhDr. Marián Hutyra 37r., teamleiter – vedúci tímu, nezávislý kandidát
2, Ing. Anna Mičianová 56r., starostka, SMER-SD – 461 hlasov
3, Vladimír Ščamba 51r., podnikateľ, nezávislý kandidát
4, Ing. Marián Turianik 38r., špecialista prípravár VN/NN, nezávislý kandidát
Volebná účasť: 57,52 %


Obec Rudinka
1, Ing. Viliam Michel 60r., starosta, SNS – 134 hlasov
Volebná účasť: 46,32 %

Obec Rudinská
1, Ing. Jozef Švirík 49r., starosta, nezávislý kandidát – 289 hlasov
Volebná účasť: 38,10 %


Obec Snežnica
1, Ján Cesnek 38r., SZČO, nezávislý kandidát
2, MVDr. Milan Hlavatý 48r., starosta, SMER-SD – 445 hlasov
3, Zdeno Kopas 48r., strojár-nastavovač, nezávislý kandidát
4, Ing. Daniel Michel 38r., administratívny pracovník, SNS
Volebná účasť: 78,53 %



Okres Martin:

    - Najväčší záujem o voľby v okrese Martin bol v obci Benice (81,42 %), naopak najnižší v obci Turčianska Štiavnička (35,32 %)

    - V 32 prípadoch obhájil svoju pozíciu terajší kandidát, naopak nové vedenie sme spoznali v 11 prípadoch.

    - V okrese Martin bude v nasledujúcom funkčnom období zastavať starostovskú/primátorskú funkciu 28 mužov a 15 žien

    - Z hľadiska politickej príslušnosti sa v okrese Martin najviac darilo nezávislým kandidátom (30 starostov), nasleduje SMER-SD (8 starostov), strana Doma Dobre (3 starostovia) a SNS (2 starostovia).


Obec Belá-Dulice
1, Ing. Juraj Antal 65r., dôchodca, nezávislý kandidát
2, Bc. Peter Debnár 28r., vychovávateľ ŠKD, nezávislý kandidát
3, Ing. Igor Kapusta 51r., výsluhový dôchodca, starosta, nezávislý kandidát – 420 hlasov
Volebná účasť: 63,21 %


Obec Benice
1, Ing. Milan Remšík 56r., starosta, SMER-SD – 140 hlasov
2, Dušan Šumichrast 49r., lesník, SNS
Volebná účasť: 81,42 %


Obec Blatnica
1, Mgr. art. ArtD. Karol Čičmanec 38r., manažér obchodu a prevádzky, nezávislý kandidát – 324 hlasov
2, Ján Čillo 33r., strojný pracovník, nezávislý kandidát
3, Ing. Ivica Súkeníková 55r., starostka, nezávislý kandidát
Volebná účasť: 71,56 %


Obec Bystrička
1, Ing. Kamil Beláň 54r., riaditeľ spoločnosti, nezávislý kandidát
2, Zdenka Maršalová 58r., starostka, nezávislý kandidát – 475 hlasov
3, Ing. Vlasta Minichová 38r., senior operátorka výroby, nezávislý kandidát
4, PhDr. Jana Páričková 40r., verejný zdravotník, nezávislý kandidát
Volebná účasť: 67,15 %


Obec Ďanová
1, Ing. Miroslav Ďanovský 41r., starosta, nezávislý kandidát – 245 hlasov
2, Mgr. Anna Šimová 46r., opatrovateľka, nezávislý kandidát
Volebná účasť: 68,92 %


Obec Diaková
1, Miroslav Haverla, nezávislý kandidát – 107 hlasov
Volebná účasť: 38,69 %


Obec Dolný Kalník
1, Iveta Balšianková 45r., starostka obce, nezávislý kandidát – 126 hlasov
2, Mgr. Mária Kmetíková 57r., konateľka spoločnosti, nezávislý kandidát
3, RNDr. Tatiana Záhradníková 54r., kontrolná inšpektorka, SNS
Volebná účasť: 83,05 %


Obec Dražkovce
1, Eva Gáborová 42r., zdravotná setra, nezávislý kandidát – 156 hlasov
2, Ľudmila Gardlíková 54r., učiteľka MŠ, nezávislý kandidát
3, Mgr. Zuzana Kmeťová 53r., SZČO, nezávislý kandidát
4, Miriam Leštinská 47r., finančný poradca, nezávislý kandidát
5, Ing. Zdenko Šalaga 50r., hlavný inžinier stavby, nezávislý kandidát
Volebná účasť: 66,49 %


Obec Folkušová
1, Milan Sopóci 42r., starosta, nezávislý kandidát – 64 hlasov
Volebná účasť: 57,60 %


Obec Horný Kalník
1, Stanislav Rohoň 50r., starosta, nezávislý kandidát – 96 hlasov
Volebná účasť: 65,98 %


Obec Karlová
1, Adriana Malatová 48r., starostka, SMER-SD – 59 hlasov
Volebná účasť: 72,63 %


Obec Kláštor pod Znievom
1, Mgr. Erika Cintulová 31r., starostka, nezávislý kandidát – 544 hlasov
2, Mgr. Maroš Halahija 47r., terapeut, nezávislý kandidát
Volebná účasť: 56,40 %


Obec Košťany nad Turcom
1, Ing. Marián Bunganič 52r., starosta, nezávislý kandidát – 478 hlasov
2, Mgr. Anna Hlinková 55r., odborná poradkyňa, nezávislý kandidát
Volebná účasť: 66,63 %


Obec Krpeľany
1, Jozef Čeman 69r., dôchodca, SNS
2, Mgr. Jaroslav Kráľ 59r., starosta, SMER-SD – 324 hlasov
3, Róbert Pokrievka 43r., zamestnanec NDS, nezávislý kandidát
Volebná účasť: 68,80 %


Obec Laskár
1, Lenka Janíková, starostka, SNS – 41 hlasov
Volebná účasť: 42,26 %


Obec Ležiachov
1, Martin Davidik 42r., živnostník, SNS
2, Katarína Michálková 59r., starostka, nezávislý kandidát – 55 hlasov
Volebná účasť: 67,46 %


Obec Lipovec
1, PhDr. Jozef Mada 53r., starosta, nezávislý kandidát – 250 hlasov
2, Matej Papaj 34r., živnostník, nezávislý kandidát
3, Ing. Dana Petrášková 39r., marketingová manažérka, nezávislý kandidát
Volebná účasť: 61,38 %


Mesto Martin
1, Ing. Marek Belák 53r., manažér akadémie, nezávislý kandidát
2, prof. MUDr. Ján Danko CSc. 68r., dekan JLF UK Martin, nezávislý kandidát – 5631 hlasov
3, Mgr. Marcel Maťovčík 46r., prednosta okresného úradu Martin, nezávislý kandidát
4, Stanislav Ondruš 53r., manažér, nezávislý kandidát
5, Mgr. Jozef Petráš 43r., projektový a krízový manažér, expert pre verejnú službu, Spolu-OD
6, Mgr. Michal Pliešovský 40r., štátna správa, nezávislý kandidát
7, PaedDr. Peter Vons 60r., živnostník, nezávislý kandidát
8, Mgr. Imrich Zigo 42r., viceprimátor, špecialista pre štrukturálne fondy EU, nezávislý kandidát
Volebná účasť: 41,54 %


Obec Necpaly
1, Ing. Ľuboš Čunderlík 48r., štátny zamestnanec, nezávislý kandidát
2, Ing. Peter Majko 55r., starosta, SNS – 267 hlasov
3, Janka Skuhrová 51r., predavačka, SMER-SD
Volebná účasť: 68,85 %


Obec Nolčovo
1, Vladimír Mihalik 37r., starosta, nezávislý kandidát – 105 hlasov
2, Taťana Sivová 56r., knihovníčka, nezávislý kandidát
Volebná účasť: 69,04 %


Obec Podhradie
1, Ing. Bohuslav Bella 60r., starosta, SMER-SD – 288 hlasov
2, Ivan Cupan 53r., SHR, ĽSNS
Volebná účasť: 60,60 %


Obec Príbovce
1, Ing. PhD. Jaroslav Brzák 37r., starosta, SMER-SD
2, Viktória Fľaková 38r., SZČO, nezávislý kandidát
3, Jarmila Miškusová 50r., manažérka spoločnosti, nezávislí kandidát
4, Erika Vrabcová 48r., sales administrátorka, nezávislý kandidát – 202 hlasov
Volebná účasť: 66,66 %


Obec Rakovo
1, Patrik Antal 45r., starosta, nezávislý kandidát – 169 hlasov
2, Miroslav Themár 45r., podnikateľ, nezávislý kandidát
Volebná účasť: 74,57 %


Obec Ratkovo
1, PhDr. Rastislav Frkáń 54r., správa ciest ŽSK Martin, starosta, nezávislý kandidát – 92 hlasov
2, Ing. Miroslav Tvarožný 57r., technik, SAS, Oľano, Sme Rodina, KDH
Volebná účasť: 80,62 %


Obec Sklabiňa
1, Anna Silvestrová 45r., starostka, nezávislý kandidát – 263 hlasov
Volebná účasť: 57,99 %


Obec Sklabinský Podzámok
1, Ing. Božena Drobková 62r., starostka, SMER-SD – 84 hlasov
Volebná účasť: 67,76 %


Obec Slovany
1, Ing. Marek Straka 30r., starosta, SMER-SD - 150 hlasov
Volebná účasť: 43,69 %


Obec Socovce
1, Iveta Krupcová 47r., starostka, pôrodná asistentka, DOMA DOBRE – 96 hlasov
Volebná účasť: 54,87 %


Obec Sučany
1, Ing. Marián Dianovský 43r., manažér, nezávislý kandidát
2, František Ďurica 49r., SZČO, SMER-SD
3, Mgr. Róbert Kováč 57r., SZČO, nezávislý kandidát
4, Ing. Vladimír Plžík 58r., starosta, nezávislý kandidát
5, Martin Rybár 44r., energetik, nezávislý kandidát – 713 hlasov
6, Mgr. Valéria Tučeková 45r., podnikateľka, nezávislý kandidát
Volebná účasť: 52,87 %


Obec Šútovo
1, Peter Calík, nezávislý kandidát
2, Ľubomír Maďari, starosta, SMER-SD – 224 hlasov
Volebná účasť: 74,88 %


Obec Trebostovo
1, Mgr. Mariana Bouciková 34r., nezamestnaná, nezávislý kandidát
2, Ivan Trimaj 59r., starosta, SMER-SD – 201 hlasov
Volebná účasť: 69,78 %


Obec Trnovo
1, Marián Boucik 37r., vedúci expedície, nezávislý kandidát – 58 hlasov
2, Ing. Lenka Kňazková 52r., všeobecná administratívna referentka, nezávislý kandidát
3, Ján Lukáč 65r., starosta, SNS
Volebná účasť: 67,41 %


Mesto Turany
1, Ing. Miroslav Blahušiak 59r., primátor, nezávislý kandidát
2, Ing. Miroslav Čadány 39r., ekonóm, nezávislý kandidát
3, Roman Maťko 43r., zástupca primátora, SMER-SD
4, Ing. Dušan Novysedlák 55r., štátny zamestnanec, nezávislý kandidát – 1069 hlasov
Volebná účasť: 60,88 %


Obec Turčianska Štiavnička
1, Peter Očka 60r., starosta, Doma Dobre – 236 hlasov
Volebná účasť: 35,32 %


Obec Turčianske Jaseno
1, Rastislav Jesenský 42r., starosta, nezávislý kandidát – 161 hlasov
Volebná účasť: 52,88 %


Obec Turčianske Kľačany
1, Katarína Boková 36r., dispečerka, ĽSNS
2, Ing. Miroslav Lamoš 62r., starosta, nezávislý kandidát
3, Lenka Mahútová 40r., zootechnička, SNS
4, Mgr. Lenka Sláviková 35r., úradníčka, SMER-SD
5, Ing. Adriana Záborská 46r., odborná referentka, nezávislý kandidát – 272 hlasov
Volebná účasť: 68,73 %


Obec Turčiansky Ďur
1, Ing. Viera Hanesová 57r., ekonómka, nezávislý kandidát – 74 hlasov
2, Mgr. Peter Rusnák 45r., starosta, knihovník, SAS, Oľano, Sme Rodina, KDH
Volebná účasť: 60,89 %


Obec Turčiansky Peter
1, Ondrej Výbošťok 51r., starosta, nezávislý kandidát – 168 hlasov
Volebná účasť: 47,40 %


Obec Valča
1, Jozef Balek 41r., projektový manažér, nezávislý kandidát
2, JUDr. Mária Ondráčková 58r., starostka, nezávislý kandidát – 356 hlasov
3, PhDr. Katarína Tomášová 42r., vedúca zamestnankyňa MsÚ , nezávislý kandidát
4, Štefan Varchol 52r., policajt vo výslužbe - hasič záchranár, nezávislý kandidát
Volebná účasť: 60,64 %


Obec Vrícko
1, Štefan Hideg 57r., starosta, nezávislý kandidát – 218 hlasov
2, Jozef Prokša 53r., SZČO, nezávislý kandidát
Volebná účasť: 69,90 %


Mesto Vrútky
1, Ing. Miroslav Mazúr 58r., primátor, nezávislý kandidát
2, Mgr. Branislav Zacharides 43r., riaditeľ rozvojovej agentúry, nezávislý kandidát – 1888 hlasov
Volebná účasť: 46,24 %


Obec Záborie
1, Ján Záborský, starosta, nezávislý kandidát – 59 hlasov
Volebná účasť: 47,76 %


Obec Žabokreky
1, Ing. Zuzana Valocká 49r., starostka, Doma dobre – 510 hlasov
Volebná účasť: 57,51 %



Okres Považská Bystrica:

    - Najväčší záujem o voľby v okrese Považská Bystrica bol v obci Sádočné (78,83 %), naopak najnižší v obci Brvnište (22,82 %)

    - V 24 prípadoch obhájil svoju pozíciu terajší kandidát, naopak nové vedenie sme spoznali v 4 prípadoch.

    - V okrese Považská Bystrica bude v nasledujúcom funkčnom období zastavať starostovskú/primátorskú funkciu 24 mužov a 4 ženy

    - Z hľadiska politickej príslušnosti sa v okrese Považská Bystrica najviac darilo nezávislým kandidátom (7 starostov), nasleduje SMER-SD (6 starostov), koalícia SMER a SNS (5 starostov), koalícia SMER-SD a SNS a Strana Zelených (4 starostovia), strana SNS (3 starostovia), a po jednom starostovi obsadila KDH (1 starosta), koalícia SMER-SD a KDH (1 starosta) a koalícia SAS, Oľano, PZ, ZZ, DúS a Nova (1 starosta).


Obec Bodiná

1, Marcela Filová, 46 r., starostka, nezávislá kandidátka – 164 hlasov
Volebná účasť: 42,37 %


Obec Brvnište
1, Ing. Dagmar Mikudíková, 50 r., starostka, SMER- SD, SNS – 203 hlasov
Volebná účasť: 22,82 %

Obec Čelková Lehota
1, Mgr. Juraj Čelko, starosta, SMER-SD – 73 hlasov
Volebná účasť: 70,27 %


Obec Dolná Maríková
1, Ing. Peter Šujak, 50 r., starosta, nezávislý kandidát – 343 hlasov
Volebná účasť: 31,92 %


Obec Dolný Lieskov
1, Ján Križan, 43 r., starosta, SMER- SD, SNS – 191 hlasov
2, Peter Križan, 27 r., ekonóm, účtovník, aktivista, SaS, OĽANO,PS, Zmena Zdola, DuS, NOVA
3, Milan Olšovský, 52 r., invalidný dôchodca, Národná koalícia
4, Mgr. Mária Raguľová, 32 r., materská dovolenka, nezávislá kandidátka
Volebná účasť: 63,59 %

Obec Domaniža
1, František Matušík, 35r., starosta obce, Smer SD, SNS, SZ – 536 hlasov
Volebná účasť: 42,46 %

Obec Ďurďové
1, Miroslav Ďuriš, nezávislý kandidát
2, Róbert Kardoš, nezávislý kandidát
3, Ing. Antom Ondrásky, starosta, nezávislý kandidát – 59 hlasov
4, Štefan Zachar, nezávislý kandidát
Volebná účasť: 46,96 %


Obec Hatné
1, Mgr. Iveta Žilovcová, 48 r., starostka obce, nezávislá kandidátka – 180 hlasov
Volebná účasť: 41,87 %


Obec Horná Maríková
1, Ing. Miroslav Hamar, 59 r., starosta obce, SMER-SD, KDH – 179 hlasov
Volebná účasť: 38,93 %


Obec Horný Lieskov
1, Ing. Andrej Torda, 33 r., starosta obce, nezávislý kandidát – 193 hlasov
Volebná účasť: 58,33 %


Obec Jasenica
1, Ing. Táňa Kňažková, 56 r., agronóm, SMER-SD, SNS
2, Ing. Richard Pekár, 50 r., starosta obce, SaS, OĽANO, PS, ZZ, DúS, Nova – 266 hlasov
Volebná účasť: 58,66 %


Obec Klieština
1, JUDr. Rastislav Bačík, 49 r., výsluhový dôchodca, nezávislý kandidát – 136 hlasov
2, Miroslav Kostrbík, 51 r., referent, nezávislý kandidát
3, Helena Koštialiková, 54 r., starostka, nezávislý kandidát
Volebná účasť: 76,35 %


Obec Kostolec
1, Vladimír Majtán, SMER-SD
2, Miroslav Michalík, starosta, SNS – 115 hlasov
Volebná účasť: 77,33 %


Obec Malé Lednice
1, Ján Hamar, 42 r. starosta, SNS – 199 hlasov
2, Oľga Lednická, 57 r., THP, Kresťanskodemokratické hnutie
3, Vladimír Šujanský, 40 r., vedúci cintorínskych služieb, nezávislý kandidát
Volebná účasť: 76,62 %


Obec Papradno
1, Rastislav Jandúch, 39 r., montážnik, nezávislý kandidát
2, Ing. Roman Španihel, 46.,starosta, SMER-SD – 900 hlasov
Volebná účasť: 51,73 %


Obec Plevník-Drienové
1, Miroslav Kremeň, 46 r., starosta, SMER-SD, SNS, SZ – 566 hlasov
Volebná účasť: 45,87 %


Obec Počarová
1, Ladislav Lagín, 52 r., starosta, SZČO, SNS – 52 hlasov
Volebná účasť: 48,38 %


Obec Podskalie
1, Jozef Dinga, 60 r., robotník, nezávislý kandidát
2, Zuzana Dočekalová 27 r., materská dovolenka, nezávislý kandidát – 53 hlasov
Volebná účasť: 73,83 %


Mesto Považská Bystrica
1. Karol Janas, doc., PhDr., PaedDr., PhD.,48 r., primátor, Smer - SD, SNS, SZ – 7294 hlasov
2. Mgr. Andrej Péli, 30 r., živnostník, poslanec mestského zastupiteľstva, nezávislý kandidát
3. Mgr. Juraj Smatana, 52 r., učiteľ a protikorupčný aktivista, ZZ, DúS
4. Ing. Jaroslav Ševčik, 58 r., riaditeľ spoločnosti, nezávislý kandidát
Volebná účasť: 37,40 %


Obec Prečín
1, Stanislav Chupek, 28 r., SZČO, nezávislý kandidát
2, Anton Lagíň, 53 r., starosta obce, SNS, SMER-SD, SZ – 436 hlasov
3,Ing. PhD. Miroslav Tučník, 41 r., konateľ spoločnosti, KDH
Volebná účasť: 64,05 %


Obec Pružina
1, Miroslav Ušiak, 48 r., starosta, SMER-SD, SNS – 490 hlasov
Volebná účasť: 33,44 %


Obec Sádočné
1, Ján Kardoš, 54 r., skladník, SNS
2, Mgr. Kristína Kremeníková, 26 r., obchodná zástupkyňa, nezávislá kandidátka
3, Lenka Sádecká, 36 r., pomocná kuchárka, nezávislá kandidátka
4, Ivan Sádecký, 43 r., SZČO, SMER-SD – 45 hlasov
Volebná účasť: 78,83 %

Obec Slopná
1, Ing. Štefan Hrenák, 53 r., starosta obce, KDH – 134 hlasov
2, Marcel Jakubík, 36 r., SZČO, SNS
3, Ľubomír Šuly, 50 r., SZČO, nezávislý kandidát
Volebná účasť: 72,10 %

Obec Stupné
1, Peter Krajčoviech, 44 r., starosta, SMER-SD, SNS – 193 hlasov
Volebná účasť: 45,32 %


Obec Sverepec
1, Bc. Jozef Mitaš, 37 r., štátna správa – policajt, nezávislý kandidát
2. Maroš Ondráš, 44 r., starosta obce, SNS, Smer SD – 297 hlasov
3. Ján Uríček, 53 r., technik, nezávislý kandidát  
Volebná účasť: 60,00 %


Obec Udiča
1, Ing. Marianna Cigániková, 42r., SZČO, nezávislá kandidátka
2, Ing. Ivan Cvengroš, 71 r., dôchodca, nezávislý kandidát
3, Peter Chochlík, 49 r., starosta obce, Smer SD – 420 hlasov
Volebná účasť: 57,89 %


Obec Vrchteplá
1, Helena Kamasová, nezávislá kandidátka
2, Ladislav Kolek, starosta, SMER-SD – 144 hlasov
3, Ivan Minarčík, nezávislý kandidát
Volebná účasť: 78,41 %


Obec Záskalie
1, Emília Chalupčanová, 68 r., dôchodkyňa, Sme Rodina
2, František Koleno, 58 r., robotník, SMER-SD – 58 hlasov
Volebná účasť: 55,48 %




Okres Žilina:

    - Najväčší záujem o voľby v okrese Žilina bol v obci Paština Závada (80,54 %), naopak najnižší v obci Podhorie (30,30 %)

    - V 35 prípadoch obhájil svoju pozíciu terajší kandidát, naopak nové vedenie sme spoznali v 18 prípadoch.

    - V okrese Žilina bude v nasledujúcom funkčnom období zastavať starostovskú/primátorskú funkciu 39 mužov a 14 žien

    - Z hľadiska politickej príslušnosti sa v okrese Žilina najviac darilo nezávislým kandidátom (35 starostov), nasleduje SMER-SD (8 starostovia), SNS (6 starostovia), KHD (2 starostovia), a po jednom starostovi obsadí koalícia SMER-SD a SNS (1 starosta) a koalícia KDH a SNS (1 starosta).


Obec Belá
1, Róbert Boháč 48r., vodič, SNS
2, Peter Danielisz 34r., živnostník, nezávislý kandidát
3, Jaroslav Dvorský 56r., konateľ spoločnosti, nezávislý kandidát
4, Ing. Matúš Krajči 53r., starosta, nezávislý kandidát – 858 hlasov
5, Pavol Vrábel 52r., stavebný technik, nezávislý kandidát
Volebná účasť: 63,83 %


Obec Bitarová
1, Juraj Drdák 44r., prevádzkový dispečer, nezávislý kandidát – 251 hlasov
2, Zdenko Klimík 55r., starosta, nezávislý kandidát
Volebná účasť: 74,87 %


Obec Brezany
1, Bc. Iveta Brezianská 50r., starostka, nezávislý kandidát – 183 hlasov
2, Emil Kadík 34r., podnikateľ, SMER-SD
3, Pavol Ozimy 56r., podnikateľ, KDH
Volebná účasť: 68,99 %


Obec Čičmany
1, Miroslav Čecho 55r., živnostník, SMER-SD
2, Bc. Iveta Michalíková 48r., odborná referentka, SNS – 59 hlasov
Volebná účasť: 73,01 %


Obec Divina
1, Mária Čerňavová 48r., účtovníčka, nezávislý kandidát
2, Martin Fronc 37r., manažér údržby desktopov, nezávislý kandidát – 465 hlasov
3, Ing. Štefan Gašo 67r., výsluhový dôchodca, SNS
4, Ing. Emil Molko 59r., starosta, SZS
Volebná účasť: 51,77 %


Obec Divinka
1, Ing. Michal Krško 42r., starosta, nezávislý kandidát – 370 hlasov
Volebná účasť: 48,67 %


Obec Dlhé Pole
1, Miloš Martovič 39r., pracovník vlastnej ochrany, nezávislý kandidát
2, Róbert Puchoň 44r., hlavný odborný zamestnanec, nezávislý kandidát
3, Peter Rybárik 45r., elektrikár údržby PPN senior, nezávislý kandidát
4, Ing. Dana Veveričiková 59r., starostka, SMER-SD, SNS – 625 hlasov
Volebná účasť: 62,05 %


Obec Dolná Tižina
1, Ing. Ľubica Ďuricová 53r., starostka, nezávislý kandidát – 397 hlasov
2, Lukáš Ďurina 31r., projektový manažér, KDH
Volebná účasť: 69,87 %


Obec Dolný Hričov
1, Ing. PhD. Michal Ballay 28r., vysokoškolský učiteľ, Oľano
2, Bc. Andrea Dobroňová 40r., vychovávateľka ŠKD, Národná koalícia
3, Ivan Hluchý 52r., pracovník prevádzky služieb OÚ Dolný Hričov, nezávislý kandidát
4, Ing. Marián Chamaj 43r., podnikateľ, SMER-SD
5, Ing. Peter Zelník 37r., starosta, nezávislý kandidát – 571 hlasov
Volebná účasť: 67,51 %


Obec Ďurčiná
1, Jozef Babčanec 52r., vedúci útvaru – strojná údržba a vonkajšie rozvody, SNS
2, Mgr. Martina Bohušová 28r., projektová manažérka, nezávislý kandidát – 231 hlasov
3, Ján Čerňan 64r., starosta, SMER-SD
4, Ing. Katarína Künstler 39r., ekonómka, nezávislý kandidát
Volebná účasť: 72,34 %


Obec Fačkov
1, Miroslav Čerňanec 51r., starosta, KDH, SNS – 270 hlasov
Volebná účasť: 54,82 %


Obec Gbeľany
1, Anton Adamovský 28r., SZČO, nezávislý kandidát
2, Ing. Jozef Martinček 54r., starosta, nezávislý kandidát – 377 hlasov
Volebná účasť: 57,37 %


Obec Horný Hričov
1, Mária Dikošová 61r., administratívna pracovníčka, nezávislý kandidát
2, Ing. Dušan Ďuríček 47r., starosta, nezávislý kandidát – 282 hlasov
Volebná účasť: 69,49 %


Obec Hôrky
1, Erika Mokajová 47r., starostka, nezávislý kandidát – 256 hlasov
Volebná účasť: 51,49 %



Obec Hričovské Podhradie
1, Jarmila Dobroňová 51r., starostka, SMER-SD – 140 hlasov
2, Anna Randová 58r., riaditeľka materskej školy, SNS
Volebná účasť: 61,79 %


Obec Jasenové
1, Mgr. Martin Babčan 38r., manažér, nezávislý kandidát
2, Mgr. Martin Mikolka 34r., štátny zamestnanec, nezávislý kandidát – 172 hlasov
Volebná účasť: 65,94 %


Obec Kamenná Poruba
1, Ján Dolník 54r., SZČO, nezávislý kandidát
2, Ing. Peter Kavecký 44r., manažér výroby, nezávislý kandidát
3, Ing. Pavol Sandanus 47r., analytik- programátor, nezávislý kandidát – 673 hlasov
Volebná účasť: 66,87 %


Obec Kľače
1, Jozef Jánošík 53r., starosta, nezávislý kandidát – 175 hlasov
Volebná účasť: 54,68 %


Obec Konská
1, Štefan Janura 61., manažér vozového parku, SMER-SD
2, Juraj Stranianek 42r., živnostník, nezávislý kandidát
3, Ing. Janka Stupňanová 45r., starostka, nezávislý kandidát – 571 hlasov
Volebná účasť: 71,45 %


Obec Kotrčiná Lúčka
1, Ing. Tomáš Zapletaj 47r., pracovník bezpečnostnej služby, SAS, Oľano
2, Jozef Žabka 54r., starosta, SNS – 248 hlasov
Volebná účasť: 72,03 %


Obec Krasňany
1, Ing. Miroslav Bielka 54r., starosta, nezávislý kandidát
2, Ing. PhD. Jana Žáková 30r., SZČO, nezávislý kandidát – 411 hlasov
Volebná účasť: 62,06 %


Obec Kunerad
1, Mgr. Monika Kavecká 43r., starostka, diplomovaná zdravotná sestra, nezávislý kandidát – 350 hlasov
2, Daniel Zelenay 60r., automechanik, SMER-SD
Volebná účasť: 75,27 %


Obec Lietava
1, Ing. Pavol Gašpierik 53r., starosta, SMER-SD – 411 hlasov
2, František Koša 61r., nezamestnaný, nezávislý kandidát
Volebná účasť: 48,16 %


Obec Lietavská Lúčka
1, Jaromír Benko 57r., SZČO- stavebná činnosť, ĽSNS
2, Ing. Marián Sliviak 65r., starosta, SMER-SD – 523 hlasov
3, Ing. Miroslav Štaffen 66r., dôchodca, nezávislý kandidát
Volebná účasť: 57,13 %


Obec Lietavská Svinná - Babkov
1, Mgr. Tibor Dorica 42r., ORPZ Žilina, nezávislý kandidát
2, Anton Chládek 58r., manažér veľkoobchodu, nezávislý kandidát
3, Vladimír Jamečný 48r., živnostník, nezávislý kandidát – 209 hlasov
4, Ladislav Koša 48r., vodič, SNJ- Strana vlastencov
5, Mgr. Bc. Andrea Krčová 43r., učiteľka MŠ, nezávislý kandidát
Volebná účasť: 61,63%


Obec Lutiše
1, Anton Štefko 62r., starosta, SNS – 247 hlasov
Volebná účasť: 43,05 %


Obec Lysica
1, Ing. Jozef Ďurana 61r., starosta, SMER-SD
2, Michal Šmehýl 42r., šofér, nezávislý kandidát – 223 hlasov
Volebná účasť: 66,42 %


Obec Malá Čierna
1, Marcela Biela 40r., vedúca predajne, nezávislý kandidát
2, Jaroslav Koleda 58r., starosta, SNS – 140 hlasov
Volebná účasť: 79,33 %


Obec Mojš
1, Ing. Eva Chochlíková 62r., manažérka pre kvalitu a životné prostredie, nezávislý kandidát
2, Bc. Zuzana Kubalová 39r., podnikateľka, nezávislý kandidát
3, Ing. Štefan Svetko 59r., starosta, nezávislý kandidát – 345 hlasov
Volebná účasť: 66,30 %


Obec Nededza
1, PhDr. Peter Vajda 55r., starosta, nezávislý kandidát – 334 hlasov
2, Ing. Vladimír Zajac 55r., manažér, KDH
Volebná účasť: 70,27 %


Obec Nezbudská Lúčka
1, Mária Ďurčová 57r., prevádzkarka, SNS
2, Vladimír Loderer 54r., zamestnanec súkromnej spoločnosti, nezávislý kandidát
3, Mgr. Eduard Samec 34r., nezamestnaný, SMER-SD
4, Ľudovít Samec 68r., dôchodca, nezávislý kandidát
5, Ing. Adriana Vraňanová Kubičková 42r., starostka, nezávislý kandidát – 107 hlasov
Volebná účasť: 78,01 %


Obec Ovčiarsko
1, Darina Ninisová 51r., starostka, SZS
2, Ervín Schmieger 40r., živnostník, SNS – 275 hlasov
Volebná účasť: 76,61 %


Obec Paština Závada
1, Ján Masný 46r., pedagóg, nezávislý kandidát – 115 hlasov
2, Dušan Šeroň 49r., regionálny riaditeľ strážnej služby, SNS
Volebná účasť: 80,54 %


Obec Podhorie
1, Anton Chobot 58r., starosta, SMER-SD – 181 hlasov
Volebná účasť: 30,30 %


Obec Porúbka
1, Juraj Bohdal 42r., riaditeľ spoločnosti, nezávislý kandidát
2, Igor Frko 50r., CNC-operátor, SMER-SD – 192 hlasov
3, Jana Hoferová 43r., vedúca obchodného oddelenia, SNS
Volebná účasť: 62,55 %


Mesto Rajec
1, JUDr. Monika Ďurechová 29r., právnička, SNS
2, Ing. Milan Lipka 36r., vedúci odboru MsÚ Žilina, nezávislý kandidát – 1327 hlasov
3, Emanuel Piala 34r., vodič odťahovej služby, nezávislý kandidát
4, Ing. Ján Rybárik 53r., primátor, geodet , nezávislý kandidát
Volebná účasť: 60,29 %


Obec Rajecká Lesná
1, Pavol Chupek 46r., vodič, nezávislý kandidát
2, Ján Kollár 44r., vodič, SNS
3, Miloš Mikula 51r., výsluhový dôchodca, nezávislý kandidát – 228 hlasov
4, Ing. Jana Nemčeková 39r., vedúca pošty