AktualityŽilina

Už túto stredu rozsvieti Mikuláš v Žiline stromček


Žilinské deti sa môžu začať tešiť a pomaly odrátavať dni – aj tento rok totiž zavíta do Žiliny Mikuláš. V stredu 5. decembra prejde spolu so svojím sprievodom cez celú Žilinu, aby potešil všetky poslušné deti. Na Mariánskom námestí o 17-tej hodine napokon rozsvietia spoločne vianočný stromček, čím sa symbolicky začne predvianočné obdobie.

Pred príchodom Mikuláša poteší najmenších Žilinčanov vystúpenie detí z Detského folklórneho súboru Cipovička, detí zo Základnej školy Hájik a spevácky zbor Rolničky z partnerského mesta Plzeň. Mikuláš sa v sprievode čerta a anjelov objaví na námestí už o  17.00 hod. Po rozsvietení stromčeka a obdarovaní najmenších sa predstaví kapela Chiki Liki Tu-a.

„Mikulášskym programom sa už tradične začína v našom meste to pravé vianočné obdobie. Rozsvieti sa stromček a to je neklamným dôkazom, že o niekoľko dní tu máme Vianoce. Pozývam všetkých, malých i veľkých, aby zavítali na hlavné žilinské námestia a vychutnali si spoločne atmosféru vianočných trhov, program tých tohtoročných je naozaj pestrý,“ uviedol žilinský primátor Igor Choma.

Mikuláš prejde mestom v dvoch trasách. Prvá začína v Brodne, odtiaľ sa presunie do Považského Chlmca, cez Budatín až na sídlisko Hliny, odkiaľ pokračuje do Závodia a svoju cestu ukončí na Hájiku. Začiatok druhej trasy je v Mojšovej Lúčke, sprievod prejde postupne cez Trnové, sídlisko Vlčince a Solinky a končí v Bytčici. V tomto roku pribudla jedna špeciálna zastávka. Keďže je znemožnený bezpečný peší prechod z Vrania do Brodna, Mikuláš sa rozhodol, že deti z Vrania navštívi mimo tradičných trás.

MIKULÁŠSKE TRASY

TRASA 1
13:30 BRODNO – autobusová zastávka Brodňanská
14:10 POVAŽSKÝ CHLMEC – pri kultúrnom dome
14:40 BUDATÍN – školský dvor
15:25 SÍDLISKO HLINY – Junior
16:00 ZÁVODIE – na ulici Pod Hradiskom pri potravinách
17:00 HÁJIK – Slnečné námestie

TRASA 2
13:15 MOJŠOVA LÚČKA
14:00 TRNOVÉ – pri kultúrnom dome
14:35 VLČINCE – na trhovisku
15:15 SOLINKY – pri kostole
15:55 BYTČICA – pri kultúrnom dome

ŠPECIÁLNA ZASTÁVKA 3
15:30 VRANIE – pri kultúrnom dome

Barbora Zigová, hovorkyňa mesta

Snímka Mesto Žilina

Share: